בדיקת כדאיות טכנו-כלכלית

השלב הראשון בכל פרויקט, ויש שיגידו שגם השלב החשוב ביותר.

במהלך הבדיקה בודקים את הכדאיות הכלכלית של הפרויקט מבחינת החשמל ולפיה יוצרים את תכנית החשמל. יש לה חשיבות גדולה שכן בלעדיה אפשר להיגרר להפסדים כספיים שקשה מאוד יהיה לצאת מהם, דבר שאתם מנסים להימנע ממנו בכל מחיר. מה בודקים בבדיקת כדאיות טכנו כלכלית? מה עושים לאחר סיום הבדיקה? ולמה ממש לא כדאי לוותר עליה? צוות המומחים של מטרני מסביר.

מהי בדיקת כדאיות טכנו - כלכלית?
מהנדסי חשמל מקצועיים שניגשים לפרויקט חדש יקפידו לבצע קודם כל בדיקת כדאיות טכנו כלכלית. הבדיקה בודקת למעשה איזה אפשרויות טכניות כדאי לבחור כדי שההשקעה הכספית תחזיר את עצמה וכדי לא להיגרר להפסדים. במהלך הבדיקה נבחן את האפשרויות העומדות בפנינו בנוגע למערכות חשמל ונבחר את המשתלמת והכדאית ביותר בהתאם לאפשרויות הרווח של הפרויקט. מטרת העל היא שההשקעה תחזיר את עצמה ושתכנית החשמל תהיה מסונכרנת עם התקציב ועם תחזיות הרווח והחזרת ההשקעה. הבדיקה הזו היא חשובה וממש לא כדאי לוותר עליה והיא זו שתסייע לנו לקחת החלטות לגבי ציוד החשמל והמערכות שנבחר לתכנן. זה תקף מהרמה הגבוהה ביותר של בחירת סוג חיבור חשמל ועד לרמה הנמוכה ביותר של בחירת מנורות פלורוסנט או מנורות לד.

סיימנו את הבדיקה, מה הלאה?
אחרי ביצוע בדיקה מקיפה ומדוקדקת יש לבחון את הנתונים שמצאנו וליצור תכנית חשמל מפורטת שתהיה מותאמת אליהם. לאור הממצאים נקבע, למשל, האם להשתמש בחיבור עם מונה, חיבור עם מתח גבוה, חיבור משולב (גם מונה חשמל וגם מתח גבוה), חיבור בצובר (חיבור שמתאים לקניונים ומשרדים) או באפשרויות אחרות שקיימות בשוק. בנוסף לכך נקבע באיזה ציוד נשתמש כאשר הכל יהיה מותאם לנתונים שעלו מבדיקת הכדאיות. תכנית חשמל לפרויקטים חדשים היא נגזרת של הבדיקה הזו והיא חייבת לבטא את הממצאים שעלו. זו הדרך הנכונה והמקצועית לספק תכניות חשמל שמוכיחות את עצמן במבחן הזמן ומסייעות להצלחת הפרויקט.

איך משפיעה בדיקת כדאיות טכנו כלכלית על תכנית החשמל?
כפי שוודאי הבנתם הבדיקה המדוברת היא זו שקובעת למעשה איך תראה תכנית החשמל ולכן יש לה השפעה רבה עליה. הבדיקה הזו היא הבסיס לכל תכנית חשמל כאשר היא מובילה אותנו לתכנון האפשריות הכדאיות ביותר עבור מערכות חשמל שגם עומדות בתקציבים וגם עומדות בכל הדרישות והתקנים הקיימים. אנחנו במטרני מספקים פתרונות יצירתיים לתקציבים בסדרי גודל שונים ומאמינים שבעזרת חשיבה מחוץ לקופסה אפשר ליצור תכניות חשמל מדויקות שמותאמות לצרכי כל אחד.
לקבלת מידע מועיל בנוגע לתכנון חשמל צרו עמנו קשר:
072-326-4324
או השאירו פרטים כאן:
תכנון מערכות בראיה תחזוקתית
בדיקת כדאיות טכנו-כלכלית
שרטוטים ואומדנים מפורטים ומדויקים