ההבדלים בין יועץ חשמל לקבלן הביצוע

נתחיל בזה שנגיד שיש הבדל גדול בין יועץ חשמל לקבלן חשמל, ולמעשה מדובר בשני תפקידים שונים לחלוטין.

אם ניקח את זה לעולם מושגים אחר לחלוטין נוכל להשוות בין הרשות המחוקקת לרשות המבצעת. הרשות המחוקקת, הלא היא הכנסת, אחראית על קביעת חוקים בעוד הרשות המבצעת, הלא היא הממשלה,  אחראית על אכיפה שלהם. ולעניינו: יועץ חשמל אחראי על תכנון החשמל והקבלן אחראי על הביצוע של התכנית בפועל. מה עושה כל אחד מבעלי התפקידים? ולמה אי אפשר לנתק אותם אחד מהשני? הנה הפרטים:

מה עושה יועץ חשמל?
יש שיגידו שהוא האיש הכי חשוב בפרויקט, אבל אנחנו מאמינים שכל בעלי המקצוע הם חשובים. מה שכן, עבודתו של יועץ החשמל יכולה להכריע הצלחה או כישלון ואין ספק שיש לו חשיבות גבוהה במיוחד. יועץ חשמל הוא זה שאחראי על תכנון החשמל ועבודתו נעשית בשלבים הראשונים בפרויקט. הוא בודק מהם התקנים והמתח הדרושים, מה התשתית הקיימת ואילו השלמות נדרשות ועוד. יועץ חשמל יקבע היכן יהיו חיבורי חשמל, היכן ימוקמו נקודות החשמל, השקעים ולמעשה איך יראה כל החשמל בפרויקט. הוא יוצר תכנית חשמל מפורטת שצריכה להיות מיושמת במלואה במהלך הקמת הפרויקט. יועץ חשמל הוא מהנדס חשמל בעל הסמכה וידע שמאפשרים לו לעסוק בתפקיד המורכב והחשוב הזה.

תפקידיו של קבלן ביצוע
אחרי שיועץ החשמל מוציא תכנית חשמל, קבלן הביצוע הוא זה שדואג שהיא תיושם במלואה. קבלן הביצוע אחראי על הזמנת חומרים לפי כתב כמויות שנקבע מראש, והוא זה שאחראי על יישום התכנית בשטח. עליו לפעול באופן מדויק לפי התכנית של היועץ ולא לסטות ממנה ולו במילימטר. הוא זה שידאג לחפירות, הקמת תשתית לחשמל, התקנת חוטים, שנאים, שקעים וכל מה שנדרש כדי לספק חשמל עבור הפרויקט. התפקיד שלו הוא חשוב במיוחד ואם הוא לא ימלא אותו כהלכה זה יבוא לידי ביטוי בכל פעולה יומיומית של מי שאמור להשתמש בפרויקט.

יועץ חשמל וקבלן חשמל חייבים לעבוד ביחד
למרות שמדובר בשני תפקידים שונים, לא ניתן לנתק אותם אחד מהשני והם חייבים לעבוד ביחד. גם אם יועץ חשמל יצר תכנית מושלמת ומדויקת, תמיד עלולים לצוץ דברים בלתי צפויים בשטח ולכן הוא חייב להיות בקשר עם קבלן הביצוע. הוא זה שיתן מענה מהיר לבעיות שצצות וינחה את קבלן הביצוע כיצד לפתור את הבעיה ומה לשנות בתכנית. קבלו החשמל מכיר היטב את העבודה בשטח (לפעמים אפילו יותר מהיועץ), והוא יכול לראות מראש מה יעבוד ומה פחות יעבוד. מסיבה זו יועץ חשמל וקבלן הביצוע חייבים לעבוד ביחד ורק כך ניתן יהיה להשיג את התוצאות הטובות ביותר. אנחנו במטרני עוסקים בייעוץ ומתמחים בתחום תכנון חשמל אך מקפידים ללוות את הפרויקטים שלנו משלב התכניות ועד לשלבי הסיום. אנחנו עומדים בקשר רציף עם קבלני הביצוע, נותנים מענה מהיר על בעיות שצצות בשטח, ובשיתוף פעולה מלא איתם אנחנו משיגים תוצאות מצוינות.
לקבלת מידע מועיל בנוגע לתכנון חשמל צרו עמנו קשר:
072-326-4324
או השאירו פרטים כאן:
תכנון מערכות בראיה תחזוקתית
בדיקת כדאיות טכנו-כלכלית
שרטוטים ואומדנים מפורטים ומדויקים