הגשם הפתיע גם אותך?

בכל גשם ראשון אנו מופתעים מחדש: "גשם?!" ואז קורה הדבר הבא...הפסקת חשמל!!!

נכון שבכל פעם שאנו נוסעים בגשם, אנו מופתעים מכך שהרמזורים לא עובדים? או שתאורת הדרך הפסיקה לעבוד... הרי כל הציוד החשמלי מוגן מפני המים? ובכל זאת הגשם יוצר קצרים חשמליים שגורמים להפסקות חשמל.

כחלק מתכנון החשמל, אנו משתדלים לא להתקין מערכות חשמל כגון לוחות חשמל וכד' תחת כיפת השמיים. לפעמים נוצרים ויכוחים מרובים עם אנשי מקצוע כאלו ואחרים, אשר מעוניינים להשאיר את לוח החשמל בחוץ כי זה פשוט יותר לביצוע, בטענה שלוח החשמל מוגן מים. לרוב, אני מתאמץ להתקין את לוחות החשמל בתוך חדר או בנישה עם סף (הגבהה מעל מפלס הרצפה) כך שלא יחדרו מים ללוח החשמל. על ידי כך אנו מונעים הפסקות חשמל לא רצויות. 

נקודה נוספת אשר נלקחת בחשבון, הינה התקנת תעלות חשמל בגג המבנה. עם כל שכלולי האיטום נגד מים, מה שלא עושים, המים מצליחים לחדור. אנו משתדלים להתקין את תעלות החשמל במעקה הבניין, כך שהקידוח עצמו נעשה אופקית (לקיר) ולא אנכית (לרצפה/תקרה). באמצעות תכנון זה, אנו מונעים חור בתקרה אשר יגרום בסופו של דבר לחדירת מים אשר תיצור נזק למבנה (תקרה/רצפה/ריהוט/מחשבים ומכשור יקר וכד').

במשרדנו אנו מתייחסים לנושאים רבים במהלך תכנון החשמל, ביניהם נושא המיגון מפני מים. נשמח לייעץ בכל שאלה בנוגע לביצוע תכנון המונע הפסקות חשמל.

פינת הבדיחה המחשמלת של החודש:   
ביטויים שמהנדסים משתמשים בהם, ובסוגריים – המשמעות שלהם:
"אנו בוחנים דרכים אחדות לפתרון הבעיה"
(אין לנו שמץ של מושג איך לפתור בעיה זו)
"אנו מנסים דרך חדשה לחלוטין לפתרון הבעיה"
(צירפנו לפרויקט מהנדס צעיר שזה עתה סיים את לימודיו)
"אנו חייבים להחליף קונספציה"
(המהנדס היחיד שהבין משהו בפרויקט הזה - התפטר)

בברכה,
מטרני מרדכי
מהנדס חשמל 
052-5553045 
מטרני ייעוץ חשמל בע"מ     http://www.meterani.com/  

לקבלת מידע מועיל בנוגע לתכנון חשמל צרו עמנו קשר:
072-326-4324
או השאירו פרטים כאן:
תכנון מערכות בראיה תחזוקתית
בדיקת כדאיות טכנו-כלכלית
שרטוטים ואומדנים מפורטים ומדויקים