איך מתכננים תאורה בצורה הטובה ביותר?

רבים נוטים לחשוב שאפשר לעגל פינות בכל מה שקשור לתאורה, לחסוך ולהתפשר, אך זה ממש לא כך. "אז פה לא תהיה מנורה, לא יקרה כלום".

"לתאורת החוץ אפשר לדאוג בהמשך", "בסך הכל צריך לשים כמה נורות, לא נעשה מזה סיפור גדול". המשפטים האלו הם רק חלק ממה שאנשים אומרים לעצמם והאמת היא שמדובר בטעות גמורה. תכנון התאורה בבית שלכם הוא חשוב כמו בדיוק תכנון היסודות. גם עבור התאורה יש ליצור תכנית משורטטת ומדויקת שתאפשר לכם להגיע לתוצאה הטובה ביותר. תכנון חכם ומדויק של התאורה יגרום לבית שלכם להיראות בדיוק כמו שתמיד חלמתכם, יאפשר לכם נוחות ופרקטיות מקסימלית, ויאפשר לכם לחסוך כסף. צוות יועצי החשמל של מטרני עם כמה דברים שיעזרו לכם לתכנן את התאורה שלכם בצורה הטובה ביותר.

תכנון תאורה בהתאם לתקציב הנתון
אחד הדברים שישפיעו באופן מובהק על תכנון חכם של תאורה הוא התאמתו לתקציב הנתון. כשאתם עומדים בפני בניית בית אתם מגיעים עם תקציב נתון וחשוב לנסות לעמוד בו ככל הניתן. כדאי להגדיר מראש את התקציב שמוגדר עבור תכנון חשמל ותאורה, לגופי התאורה שתקנו, לנורות וכו'. תכנון טוב הוא תכנון שלוקח בחשבון את התקציב הקיים ומשתדל לעמוד בו כמה שאפשר.

תכנון תאורה בהתאם לצרכי הדיירים / המשתמשים במבנה
דבר נוסף שיש לקחת בחשבון בתכנון התאורה הוא צרכי המשתמשים בה. לפני שיוצרים תכנית תאורה צריך לבחון היטב מהו אופן השימוש של הדיירים. האם במקום מסוים הם אוהבים לשבת ולקרוא עיתון? (במידה וכן חשוב לתכנן שם תאורה). האם הם מתכננים פינת ישיבה בחוץ? (במידה וכן הכרחי ליצור תכנית תאורה גם לשם) ושאלות נוספות. תכנית תאורה חכמה צריכה לבטא באופן מושלם את הצרכים של הדיירים או המשתמשים במבנה.

תכנון תאורה שמתאים לעיצוב הבית
אחרי שנגענו בתקציב ובפרקטיות הגיע הזמן לדבר על העיצוב. לתאורה יש חלק בלתי נפרד בעיצוב הבית והיא בהחלט יכולה להרוס אותו כמו שהיא יכולה לשפר אותו. למה אנחנו מתכוונים? כשאתם יוצרים תכנית תאורה חשוב להתחייחס לסגנון הבית ולסגנון עיצוב הפנים שיהיה בו. חשוב לבחור אמצעי תאורה שיתאימו לסגנון הכללי של המבנה. תכנית תאורה חכמה לוקחת בחשבון גם פרמטרים של עיצוב וסטייל. אל תוותרו על זה!
לקבלת מידע מועיל בנוגע לתכנון חשמל צרו עמנו קשר:
072-326-4324
או השאירו פרטים כאן:
תכנון מערכות בראיה תחזוקתית
בדיקת כדאיות טכנו-כלכלית
שרטוטים ואומדנים מפורטים ומדויקים