מערכות מתח גבוה - דרישות החוק

כשמדברים על מערכות עם מתח גבוה חשוב להבין שבכל מדינה ישנם חוקים ותקנות שונים ובכל מדינה "מתח גבוה" יכלול מספרים אחרים.

תקנות החשמל בישראל קובעות שמתח גבוה הוא מעל 1000 וולט. כל מתח מתחתיו ייחשב למתח נמוך וישנו גם מתח עליון שמדבר על מערכות חשמל שהפעולה שלהן עולה על 33KV בין המוליכים. מי יכול לתכנן מערכות חשמל במתח גבוה? מי יכול לתפעל ולתקן אותן? ומה צריך לדעת אם יש לנו מערכת כזו? הנה כמה דברים שכדאי שתכירו על מתח חשמל גבוה

מי יכול לתכנן מתקני חשמל עם מתח גבוה?
תכנון תשתיות ומערכות חשמל חייב להיעשות על ידי מהנדסי חשמל מוסמכים ובעלי ניסיון בתחום. מעבר לזה שתכנית חשמל מקצועית תוביל לשימוש יעיל ותקין יותר, יש לה גם חשיבות בראי החוק. תקנות החשמל בישראל הן ברורות ובלתי מתפשרות ולא ניתן "לעגל פינות" או להתפשר עליהן. צוות יועצי החשמל של מטרני בעל בקיאות רבה בכל תקנות החשמל והחוקים בישראל ומתכנן מערכות מתח גבוה בהתאמה מוחלטת אליהם. תוכלו לסמוך עלינו שנתכנן עבורכם מערכות מתח גבוה שמצד אחד מותאמות לצרכים שלכם ומצד שני עומדות באופן מוחלט בכל התקנות.

מי יכול לתפעל מערכות מתח גבוה?
גם לאחר שמערכות המתח הגבוה הוקמו והן פועלות באופן שוטף, ישנם חוקים ברורים לגבי מי יכול לטפל בהן. במתקן חשמלי בעל מתח גבוה יכול לטפל רק חשמלאי מוסמך שעבד במשך שנה כעוזר חשמלאי, עבר בהצלחה את בחינות ההסמכה, ועבד במשך מספר שנים בהשגחה של חשמלאי חונך. כמו כן הוא צריך להיות בוגר קורס בטיחות חשמל במתח גבוה. מערכות מתח גבוה הן מערכות שדורשות זהירות מרבית וטיפול מקצועי במיוחד. מדינת ישראל לא לוקחת סיכונים בעניין וקובעת באופן מדויק וברור מי יכול לטפל בהן.

מי צריך מערכת מתח גבוה?
אם אתם זקוקים לתכנית חשמל לבית פרטי, רוב הסיכויים שתשמשו במערכת מתח נמוך. ברוב הבתים בישראל מתח החשמל הוא 230 וולט (פלוס מינוס) כך שלפי הגדרות החוק מדובר במערכת מתח נמוך. מתקני חשמל עם מתח גבוה יתאימו למבנים גדולים במיוחד שדורשים הספק חשמלי גדול ביותר. מה למשל? בתי חולים, קניונים, מפעלים, מוסדות ציבוריים ומקומות נוספים. במקרה זה תידרש תכנית חשמל למתח גבוה שתיקח בחשבון את התשתיות הדרושות ואת כל החוקים, התקנות והבירוקרטיות. נשמח לעזור!
לקבלת מידע מועיל בנוגע לתכנון חשמל צרו עמנו קשר:
072-326-4324
או השאירו פרטים כאן:
תכנון מערכות בראיה תחזוקתית
בדיקת כדאיות טכנו-כלכלית
שרטוטים ואומדנים מפורטים ומדויקים